ILYA - Pewaukee Yacht Club
X Senior Championship
July 28-31, 2010
UNOFFICIAL
All BoatsSeries Summary, Preliminary 
Pl Sail # Crew From 1 2 Tot
1 M67 Addy Ferguson & Jack Bitney Minnetonka YC 4 2 6
2 E3 Natalie Kay & Delora Prange Okauchee Lake YC 7 3 10
3 GL6 Alex Driessen & Hunter Johnson Gull Lake YC 5 7 12
4 I53 Joe Rolander & Henry Rolander Lake Geneva YC 1 12 13
5 B111 Kate Klement & Teresa Westin Lake Beulah YC 14 1 15
6 I101 Matt Ripkey & Annalise Floody Lake Geneva YC 10 5 15
7 I16 Griffin Rolander & Eleanor Larsen Lake Geneva YC 6 9 15
8 M22 Griffin Robillard & John Hartfiel Minnetonka YC 15 4 19
9 W66 Eddie Cox & Kate Cox White Bear YC 2 19 21
10 W3 Will Crary & Susie Voltz White Bear YC 8 18 26
11 V32 Joey Feichtmeier & Joe Gagliano Pewaukee YC 11 16 27
12 E66 Bridget Smith & Annie Geschke Okauchee Lake YC 13 15 28
13 A28 Lydia Garlie & Sarah Rolfs Cedar Lake YC 16 14 30
14 E80 Jeffrey Brandl & Spencer MacKay Okauchee Lake YC 25 10 35
15 M99 Anders Ekholm & Caitlin McGoldrick Minnetonka YC 24 11 35
16 B1 Mary Claire Kiernan & Nora Kiernan Lake Beulah YC 28 8 36
17 N54 Kelly Monahan & Emma Birbaum Nagawicka Lake YC 23 13 36
18 A13 Kathryn Rusher & Nick Rusher Cedar Lake YC 3 35 38
19 OO80 Virginia Debbink & Margaret Finco Lac LaBelle YC 19 20 39
20 E15 Willie Napgezek & Cameron Zwart Okauchee Lake YC 17 24 41
21 A42 Madalyn Crowley & Patrick Crowley Cedar Lake YC 9 34 43
22 E89 John Schmidt & Greg Tarmann Okauchee Lake YC 26 17 43
23 OO5 Parker Trepton & Sean Harris Lac LaBelle YC 18 25 43
24 X51 Eliza Rolfs & Isabella Flores Pine Lake YC 38 6 44
25 I59 Colin Rowe & Finn Rowe Lake Geneva YC 12 37 49
26 B11 Andrea Sullivan & Brooke Komas Lake Beulah YC 21 30 51
27 B6 Cullen Barr & John Berg Lake Beulah YC 20 32 52
28 OO4 Alex Kunz & Michael Hayes Lac LaBelle YC 29 23 52
29 V23 PJ Feichtmeier & Luke Wahlen Pewaukee YC 32 26 58
30 A15 Grant Moore & Ali Vollmar Cedar lake YC 34 27 61
31 NO113 Hudson Bridge & Harry Smith North Lake YC 42 21 63
32 J60 Cabell Sitter, Jack Sitter & Liam Johnson Oshkosh YC 30 33 63
33 E36 Jeff Sazama & Allie Amato Okauchee Lake YC 35 29 64
34 V94 Andy Colombe & Derek Lien Pewaukee YC 22 44 66
35 V227 Jordan Fritz & Will Conley Pewaukee YC 36 31 67
36 V62 Madeline Clemence & Maggie Clemence Pewaukee YC 50 22 72
37 B4 Alicia Rotier & Brianna Probst Lake Beulah YC 27 48 75
38 V711 Cade Dries & John Halaska Pewaukee YC 49 28 77
39 OO24 Christina Otten & Karolynn Kunz Lac LaBelle YC 39 38 77
40 V722 Molly Ziegler & Becky Biwer Pewaukee YC 31 47 78
41 E101 Zac Aasen, Katherine Aasen & Sarah Petelinsek OKauchee Lake YC 37 41 78
42 E82 Daniel Groskopf & Spencer Waldren Okauchee Lake YC 43 36 79
43 X5 Molly Seidel & Isabel Seidel Pine Lake YC 41 40 81
44 V102 Molly Ogden & Alex Reimer Pewaukee YC 33 56 89
45 B333 Charlie Davenport & Darby Bach Lake Beulah YC 48 43 91
46 Z42 Anne Tesar & Megan Vratsinas Clear Lake YC 46 45 91
47 V82 Haley Thomas & Malorie Clemence Pewaukee YC 44 49 93
48 Z11 Maggie Long & Henry Long Clear Lake YC 56 39 95
49 V61 Adam Martell & JP Friend Pewaukee YC 47 51 98
50 X99 Charlie Hollister & Robbie Lindemann Pine Lake YC 58 42 100
51 E88 Casey Andreski & Michael Thompson Okauchee Lake YC 40 61 101
52 A25 Elizabeth Sobotta & Anna Boemer Cedar Lake YC 45 58 103
53 FD8 Rex Whealon & Daniel Smith Fond du Lac SC 57 46 103
54 B36 Gabrielle Bui & Mary Berg Lake Beulah YC 53 50 103
55 V43 Jenna Kaerek & Abby Schlater Pewaukee YC 51 53 104
56 N67 Alex Stuckart & Avery Stuckart Nagawicka Lake YC 54 52 106
57 N8 Austin Anderson & Allison Nigel Nagawicka Lake YC 52 59 111
58 X16 Tommy Wheeler & Andy Schubert Pine Lake YC 59 54 113
59 N427 Austen Ballman & Jack Tegeder Nagawicka Lake YC 55 61 116
60 N113 Mathis Murphy & Malloy Murphy Nagawicka Lake YC 62 55 117
61 A24 Christina Boemer & Robby Balistreri Cedar Lake YC 60 57 117
62 OO12 Annie Johnson & Molly Harvat Lac Labelle YC 61 61 122

R.C.Chair: Sarah & Carl Spencer and Terri & Mark Isabell
Jury Chair: PRO -- Chip Mann
Scorekeeper: Nancy Niedziela
30 Jul, '10, 14:29
St. Pete Scorer