Senior Race Officers:
Ackley, Russ (Pewaukee)
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Bischoff, Terry (Pine) 
   * US SAILING Certified Principal Race Officer 
   * US SAILING Area K Race Officer
   * US SAILING Certified Principle Race Officer
   * US SAILING National Race Officer
Butzer, Jeff (Nagawicka)
   * US SAILING Certified Club Race Officer  
Dale, William (Pewaukee) 
DeGuire, Mark (Pewaukee)
Ford, Martin (Geneva) 
Frentzel, Tom (Pewaukee)
Gamache, Barb (Macatawa Bay)
Green, Alan (Upper Mtka)
Haeger, Milton (Beulah)
Hodgson, Tom (White Bear) 
  * US SAILING Certified Club Race Officer 
  * US SAILING Certified Judge
Irvine, Jock (White Bear) 
Kilander, Charles III (LaBelle) 
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Klauser, James (Mendota) 
   * US SAILING Senior Race Officer 
   * US SAILING Certified Judge 
Krause, Larry (Pewaukee)
* US SAILING Certified Club Race Officer
La Bonte, Jeff (Beulah) 
   * US SAILING Certified Club Race Officer
MacNamara, Chuck (Upper Mtka) 
MacNider, Charlie (Clear)
* US SAILING Certified Club Race Officer
Mann, John "Chip" (Cedar, Wis.) 
   * US SAILING Regional Race Officer
Melges, Gloria  (Geneva) 
   * US SAILING Senior Race Officer   
Norris, Coleman (Pewaukee) 
Petersen, Phil (Okoboji)
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Schieble, Robert (Pewaukee) 
Schmidt, Walter (Okauchee) 
Schwarting, Walter (Pewaukee) 
Sherer, Ginnie  (Oshkosh) 
   * US SAILING Senior Race Officer 
   * US SAILING Certified Judge 
Sherin, Mike (Geneva) 
   * US SAILING Senior Race Officer 
   * US SAILING Regional Race Officer
Sills, William H. III  (Geneva) 
   * US SAILING Certified Judge 
Stritt, Fred (Delavan) 
Tesar, Mark (Clear)

Race Officers:
Allen, Robert (Minnetonka)
Baker, Jeff (Pewaukee) 
Barkow, Fred C. (Cedar, Wis.)
Barkow, Lynn (Cedar, Wis.)
Best, Bill (Cedar, Wis.)
Biwer, Bob (Pewaukee)
Buzzell, Allen (Delavan) 
Caslavka, Reece (Clear)
Eckert, Jack (Cedar, Wis.)
Evans, Robert (Okoboji)
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Farley, Devin (Geneva)
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Ferguson, David (Minnetonka)
Gazzana, Dennis (LaBelle)
George, Molly L. (Harriet)   
Gross, David (Minnetonka)
   * US SAILING Certified Regional Race Officer 
   * US SAILING Certified Judge
Hanson, John V. (Clear) 
Kardos, Pat (Cedar, Ind.) 
Klauser, Shirley (Mendota) 
Kmiecik, Lawrence (Delavan)  
    * US SAILING Certified Club Race Officer
Larson, David (Okoboji) 
Martinson, Bruce (Minnetonka)
   * US SAILING Certified Senior Judge
Menasco, Teddy (Delavan) 
O'Malley, Ruth (Pewaukee)
Pegel, Jane (Geneva)
Porter, Candace (Beulah)
Prange, Mark (Okauchee)
Reese, Suzi (Long, Geneva)
Riddle, Raymond (Mendota) 
Rodee, Michael (Nagawicka)
Ruf, Sally (Pewaukee) 
Schneider, Mike (Nagawicka) 
Schwarting, Mary Jo (Pewaukee) 
Sherin, Diane (Geneva) 
Sherry, Helen (Geneva) 
Smith, Jim (Geneva)
Sundberg, Marilyn (Long)  
Trester, Rick (Cedar, Wis.)
Walsh, Roger (Cedar, Wis.)
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Wattson, Peter (Minnetonka)
Weston, Sue (Green) 
   * US SAILING Certified Club Race Officer
Williams, David (Geneva) 
Zak, Bob (White Bear)
Zils, John (Geneva)

Associate Race Officers:
Ackley, Nancy (Pewaukee)
DeGuire, Mary Carol (Pewaukee)
Eckert, Tom (Cedar, Wis.)
Ford, Hilary (Geneva) 
Francisco, Penny (LaBelle)
Haeger, Julie (Beulah)
Hodgson, Michele (White Bear) 
Kilander, Ann (LaBelle)
Krause, Marilyn (Pewaukee)
Poe, Barb (Pewaukee)
Prange, Debbie (Oakauchee)
Roble, Nancy (Beulah)
Schalk, Dennis (Geneva)
Sundberg, Jennifer (Long, Ill.)
Wyman, Beth (Oshkosh)